facebook

Nowoczesne balustrady – dlaczego warto?

Nowoczesne balustrady – dlaczego warto?

Podczas wyboru balustrady, chcemy aby idealnie wkomponowała się w styl naszego balkonu jak i całego budynku. Nie możemy zatem przejść obojętnie obok nowoczesnych balustrad wykonywanych przy pomocy maszyn CNC. Technologia ta jest coraz bardziej popularna, a wykonane za jej pomocą ozdobne balustrady z pewnością przykują uwagę wszystkich przechodniów.

Dlaczego warto?

Dowolny wzór

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykonania balustrady z wybranym przez nas wzorem, nawiązującym do stylu naszego budynku lub  wzorem będącym naszą fantazją, która będzie cieszyć nie tylko nasze oczy, ale i oczy wszystkich sąsiadów.  Większość firm pozwala nam przesłać zdjęcie, na podstawie którego robiony jest projekt graficzny (im bardziej skomplikowany, tym większa cena). 

Trwałość

Jest to kawał blachy, więc tak jak w przypadku balustrady kutej, przetrwa długie lata. Warto jednak zadbać, aby balustrada zastała pomalowana proszkowo. Zapewnia to odporność na wszelkiego rodzaju przetarcia, zwiększa ochronę przed korozją, a naniesiona powłoka jest bardzo trwała. Warto zatem wydać kilka złotych więcej na malowanie proszkowe.

Stabilność

W zależności od wybranego motywu, który będzie wypalony na naszej nowoczesnej balustradzie (im większe wypalenia, tym mniejsza stabilność) oraz ilości i sposobu mocowań, wybierana jest grubość blachy, dzięki której zapewniona będzie stabilność całej konstrukcji. W większości przypadków wokół każdego „skrzydła” dospawany zostaje metalowy profil, tworząc ramkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu blacha z wyciętym wzorem nie wygina się jak guma. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że im grubsza blacha, tym większa waga całości. Warto zatem zorientować się jaki ciężar będzie optymalny dla naszego balkonu.

Dostępność

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele firm w naszym regionie jest w stanie wykonać takie balustrady. Nawet jeśli firma znajduje się kawałek drogi od nas, z pewnością do całego zlecenia dorzuci transport gratis. Maszyny CNC są coraz bardziej popularne i zaopatruje się w nie coraz więcej firm zajmujących się obróbką metalu.

Cena

Jednym z głównych czynników decydujących o atrakcyjności danej usługi jest jej cena. Warto przyjrzeć się bliżej czynnikom mającym wpływ na cenę.  Na pierwszym miejscu pojawia się wykonanie projektu graficznego oraz jego modyfikacja na potrzeby maszyny. Zatem im bardziej złożony projekt, tym prawdopodobnie więcej zapłacimy, lecz nie są to duże pieniądze. Kolejnym czynnikiem składającym się na cenę całkowitą są koszta związane z wycięciem wybranych przez nas wzorów w blasze. Koszta te związane są z czasem pracy maszyny, a ich wielkość ustalana jest indywidualnie, gdyż zależy od wielu czynników. Nieuniknionym kosztem jest również sam materiał. Blachy, profile, wszystko co wchodzi w skład balustrady należy oczywiście zsumować. Kolejne koszta – wcześniej wspomniane malowanie proszkowe oraz spawanie. Na samym końcu oczywiście montaż całości. Wszystkie te koszta są oczywiście zależne od wielu czynników i nie da się dokładnie napisać ile to będzie kosztować, gdyż każda wycena jest indywidualna.

Podsumowując, nowoczesne balustrady wykonywane przy pomocy maszyn CNC są idealnym uzupełnieniem naszego balkonu. Nasz projekt jest indywidualny i raczej nikt inny nie będzie miał podobnej barierki (chyba, że wybierzemy popularny wzór). Podczas, gdy planujemy wykonać balustradę zewnętrzną na nasz balkon, warto pomyśleć o wykonaniu balustrady wewnętrznej o takim samym wzorze. Z pewnością nada to spójności naszemu rodzinnemu gniazdu. Cena z kolei nie powinna zaskakiwać, a czyni ofertę godną uwagi. Warto skorzystać z usług renomowanej firmy, która wykona dla nas zarówno projekt jak i barierkę oraz jej montaż.

Skomentuj